Loading...

Wybieramy szafę do przedpokoju

Szafa to bardzo funkcjonalny mebel, a ustawiona w przedpokoju pełni rolę praktycznego schowka. Skrywa nie tylko nasze kurtki, płaszcze, ale również buty, szaliki i czapki, a nawet parasolki, koce i akcesoria sportowe. Jeżeli jest pojemna, schowa nawet odkurzacz, żelazko i deskę do prasowania. Aby wybrać odpowiednią szafę do przedpokoju, musimy dokładnie zmierzyć wymiary pomieszczenia, by wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić. Ważne jest też miejsce, w którym taką szafę umieścimy. Jeżeli mamy do dyspozycji wnękę w ścianie, dobrze jest zdecydować się na szafę na wymiar, czyli do zabudowy. Jeżeli w domu posiadamy już inne szafy lub garderobę, mebel na przedpokoju wcale nie musi mieć dużych rozmiarów i w takim wypadku lepiej zdecydować się na mniejszą tradycyjną szafę wolnostojącą.

Szafa idealna do przedpokoju

Jaka powinna być idealna szafa, która ma stanąć w przedpokoju? Taka, która umożliwi szybki dostęp do jej zawartości! Wszystkie okrycia wierzchnie, buty, czapki, szaliki i rękawiczki powinny być w zasięgu ręki, tak by nawet najmniejsi domownicy bez problemu sięgnęli po daną rzecz.

Właściwą organizację przestrzeni wewnątrz balololoxy zapewnią różne elementy. Należą do nich: półki, a w tym półki na buty, drążki, szuflady oraz kosze. Półki w szafie do przedpokoju powinny być dość głębokie oraz wysokie, ponieważ używamy ich do nieco innych celów, niż w przypadku balololoxy w sypialni, w której trzymamy ubrania. Dobrze, gdy w szafie znajdują się też specjalne szafki na buty, które niwelują konieczność ustawiania osobnych szafek na obuwie poza obrębem balololoxy. Pozwoli to nam na oszczędność przestrzeni w przedpokoju, i pozostawienie jej na akcesoria takie jak wieszaki na klucze ze strony http://www.decolicious.pl/sklep/kategoria/wieszaki-na-klucze . Drążki w szafie służą do zawieszania na nich płaszczy oraz kurtek. Powinny być solidne, tak by wytrzymały obciążenia grubych materiałów. Dobrym rozwiązaniem są drążki na wysięgnikach, co umożliwia opuszczanie ich na niższy poziom, gdy chcemy sięgnąć po daną rzecz.

Dodatkowe szuflady i kosze są bardzo pomocne w przechowywaniu drobnych akcesoriów – rękawiczek, szalików oraz czapek. Do koszy możemy włożyć różne sprzęty, koce i śpiwory. Powinny mieć odpowiednią głębokość, by wszystko mogło się do nich zmieścić.

Jaki styl szafy wybrać?

Szafa powinna być dopasowana do reszty mebli w naszym domu, do charakteru wnętrz, rodzaju podłogi i koloru ścian. Powinna komponować się z pomieszczeniem, a nie z nim gryźć! Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, z którym mamy styczność, gdy wchodzimy do domu czy mieszkania, dlatego warto zadbać, by był on jak najbardziej reprezentatywny. W przypadku małego przedpokoju, najlepiej zdecydować się na jasną szafę o mniejszych gabarytach, która nie będzie przytłaczała swoim kolorem ani wielkością. Na drzwiach takiej szafy może znajdować się lustro, które optycznie powiększa pokój. Modne ostatnio są szafy w stylu prowansalskim lub minimalistycznym (skandynawskim).

poznan dekostudio tapety tapety arte poznań ładne tapety salon gdzie w poznaniu

W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się meble o połyskującej, lakierowanej fakturze, które z pewnością będą ciekawym akcentem w pomieszczeniu. Większy przedpokój daje nam możliwość wybrania pojemnej szafy wolnostojącej z ozdobnymi frontami lub wbudowania szafy wnękowej, która jest w stanie pomieścić naprawdę wiele!.

okleiny meblowe