Loading...

UKG – co to jest?

Ultrasonokardiografia potocznie zwane UKG, to rodzaj badania obrazowego, które polega na badaniu serca oraz naczyń krwionośnych. Wykorzystuje się do niego ultradźwięki, na ekranie monitora podczas przeprowadzanego badania ukazuje się obraz, który powstaje na skutek odbicia fal od badanego miejsca. Wynik badania jest odczytywany na bieżąco, ale jest również zapisywany na nośniku, który otrzymuje pacjent wraz z opisem.

www.theoldcinema.pl

UKG to badanie bezinwazyjne, bezbolesne jednocześnie krótkie oraz nie wymaga pobytu w szpitalu osoby badanej. Kto kieruje na takie badanie? Najczęściej jest to lekarz o specjalizacji kardiologicznej lub kardiochirurgicznej, niemniej jednak bardzo często podczas wizyty u lekarza pierwszego kontaktu pacjent wskazujący konkretne dolegliwości zostaje skierowany na badanie i dopiero, kiedy jego wyniki wykazują nieprawidłowość. Wówczas lekarz internista kieruje do jednego z dwóch wcześniej wymienionych specjalistów.

Każda choroba bez względu czego dotyczy, wymaga szybkiej diagnozy, im dłużej ona trwa, tym dłuższy proces leczenia. Czasem niemożliwe jest przywrócenie pacjentowi stanu całkowicie prawidłowej pracy układu sercowo-naczyniowego. Największym utrapieniem lekarzy wszystkich możliwych dziedzin, są osoby leczące się same, za pomocą wskazówek udzielonych w Internecie, leków wydawanych bez recepty lub, co gorsza, „specjalistów” trudniących się medycyną niekonwencjonaln.

Oczywiście nie oznacza to, że metody te w znaczący sposób zaszkodziły pacjentowi, ale przede wszystkim wydłużyły czas po jakim trafił do odpowiedniego lekarza, kiedy inne metody zawiodły.

Ceraty na stół jak dobrać krzesła do stołu w jadalni