Loading...

Uchwyty obrotowe do telewizorów

Uchwyt obrotowy do telewizora jest rodzajem uchwytu ściennego ruchomego, z możliwością obracania ekranu w osi poziomej. Takie rozwiązanie umożliwia regulacją kąta ekranu od -90 do 90 stopni. Specjalne uchwyty obrotowe wyposażone w dodatkowe ramię na wysięgniku, pozwalają na regulację ekranu nawet od -180 do 180 stopni w osi poziomej. Zalety takiego rozwiązania są podobne do zalet uchwytów uchylnych – można regulować kąt ekranu i niwelować odbicie światła, uzyskując wyrazisty, dobry obraz.

Są szybsze w montażu od uchwytów stałych i mogą utrzymać telewizor ważący nawet do 90 kilogramów. Wady pomiędzy tymi dwoma typami uchwytów również są zbliżone: są droższe od uchwytów prostych – w przypadku niektórych producentów nawet kilkukrotnie. Uchwyt obrotowy po zamontowaniu będzie widoczny, a nie ukryty za telewizorem i mimo wysokiej klasy materiałów użytych do produkcji, jest to jednak konstrukcja mniej stabilna od standardowego prostego uchwytu płaskiego. Znaczącą różnicą między uchwytem pochylnym, a obrotowym jest fakt pracy na różnych płaszczyznach (pion/poziom).

Dlatego też uchwytu obrotowego nie można zawiesić na dowolnej wysokości i poprzez pochylenie wyregulować obrazu dla odbiorcy.

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-douszne.html https://etak.eu/pl/menu/aparatura-zasilania-rezerwowego-201.html