Loading...

„Super Size Me”

W dzisiejszych czasach temat fast foodów stał się bardzo problematyczny. Ogromna popularność barów szybkiej obsługi, przyczyniających się do coraz większej liczby osób cierpiących na otyłość stała się doskonałym tematem na film dokumentalny.

Przeciwnik fast foodów, Morgan Valentine Spurlock, podjął się nietypowego eksperymentu i postanowił uwiecznić jego efekty w filmie „Super Size Me”, którego Spurlock był również reżyserem. Amerykański dokument „Super Size Me” jest doskonałym uwiecznieniem skutków długotrwałego odżywiania się niezdrowym jedzeniem, pochodzącym z jednego z najbardziej znanych restauracji fast food – McDonald’s.

Eksperymentu podjął się sam Morgan Spurlock, który przez trzydzieści dni odżywiał się jedynie w restauracji McDonald’s. Autor filmu chciał udowodnić Amerykanom, jakie spustoszenie w organizmie może wywołać długotrwała dieta fastfoodowa.

Jak nie trudno się domyślić, efekty jedzenia fast foodów trzy razy dziennie szybko okazały się fatalne. Autor eksperymentu już po tygodniu diety zaczął odczuwać skutki złego odżywiania, wśród których można by wymienić złe samopoczucie, bóle w klatce piersiowej oraz problemy z potencją.

Po trzydziestu dniach okazało się, że Spurlock przytył aż 12 kilogramów, doskwierały mu bóle głowy, a jego kondycja fizyczna znacznie się pogorszyła. Zdecydowani wzrósł także poziom cholesterolu mężczyzny.

https://exeller.be/kategoria-produktu/aminokwasy/ https://tanieobrusy.pl/62-obrusy-bawelniane