Loading...

Najważniejsze wydarzenia modowe lat 50.

Niemal każda dekada charakteryzowała się nowymi trendami modowymi. Tak też było w latach 50., które wiele osób do dziś wspomina z nostalgią. W tamtych czasach kobiety lubiły wzorować się na znanych aktorkach, próbując odtworzyć ich styl.

Do dziś za ikonę stylu uchodzi m.in. Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. To właśnie one wyznaczały trendy, które wówczas były bardzo popularne.

Lata 50. to okres nowości modowych, które wcześniej nie były znane. To właśnie wtedy zaczął królować stanik bez ramiączek. Wydawał się on koniecznością, ponieważ kobiety lubiły zakładać sukienki z odsłoniętymi ramionami.

Jedna z popularnych aktorek wylansowała także bikini, które jest uwielbiane po dziś dzień. To w latach 50. popularne stały się dwukolorowe pantofle, do których uzupełnieniem była pikowana torebka. Dużą furorę robiły okulary w kształcie kocich oczu.

Chciały je posiadać niemal wszystkie kobiety. Do tego nie można zapomnieć o nieco zbyt wyrazistym makijażu. Kobiety lubiły w szczególności podkreślać oczy oraz usta.

stoły piwne białe meble do salonu