Loading...

Multipleksy regionalne w cyfrowej telewizji naziemnej

Oprócz ogólnopolskich multipleksów MUX-1, MUX-2 oraz MUX-3., istnieje szereg multipleksów nadawanych jedynie regionalnie. Jednym z multipleksów regionalnych jest MUX-L1.

Jest to multipleks nadawany w województwie dolnośląskim przez lokalnego operatora TV Łużyce. W jego skład wchodzą kanały 4fun TV, 4fun Fit&Dance, TV Łużyce, Vox Music TV, Stars.TV.

Kolejnym multipleksem lokalnym jest MUX-L2 nadawany na Górnym Śląsku. Operatorem nadającym jest Telewizja TVT Rybnik, a dostęp do programów oferowanych przez ten multipleks lokalny ma ponad 3 miliony osób. Oferowane przez ten multipleks kanały to: TVT, 4fun TV, 4fun Fit&Dance, Stars.

TV, TVS, Vox Music TV, iPol TV. Trzeci multipleks telewizji lokalnej to MUX-L3. Obejmuje po części zakres województwa łódzkiego oraz śląskiego.

Operatorem nadającym jest Telewizja NTL Radomsko. Pakiet kanałów obejmuje NTL Radomsko, 4fun TV, 4fun Fit&Dance, Stars.TV, Vox Music TV.

MUX-L4 to czwarty multipleks lokalny nadawany na obszarze Wrocławia i okolic. Operatorem nadającym jest spółka BCAST, a w skład programów wchodzą: 4fun TV, 4fun Hits, Stars.TV, Vox Music TV, TVN HD oraz Mango 24.

Najmłodszym multipleksem lokalnym jest MUX-L7 nadający na terenie Lublina i okolic oferujący tylko jeden kanał TV Lublin.

www.whiskey-river.pl