Loading...

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy, nazywany także industrialnym, w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Otwarte przestrzenie z dużymi oknami, klimat niczym w fabrycznych halach – takie skojarzenia wywołują aranżacje wykonane w tej stylistyce.

Podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym. Jeśli mamy taką możliwość, warto zacząć od wyburzenia niektórych ścian, aby uzyskać efekt wielkich, otwartych przestrzeni.

www.kznh.org

Przy wykańczaniu ścian najczęściej wykorzystuje się postarzane cegły. Jeśli nie do końca jesteśmy do nich przekonani, można zdecydować się na pomalowanie ścian szarą farbą.

Na podłodze świetnie sprawdzą się drewniane deski lub parkiet. Klimat loftowy budują metalowe konstrukcje, minimalistyczne, nowoczesne meble i oszczędność w dodatkach.

Królują odcienie szarości, brązu i granatu oraz ponadczasowa biel oraz czerń. Nie może także zabraknąć reflektorów i fabrycznych lamp.

Takie mieszkania na pierwszy rzut oka wydają się chłodne i proste, ale ich właściciele zapewniają, że można się w nich czuć całkiem dobrze.

Jak usunąć chwasty z trawnika? krzesła do gastronomii