Loading...

Jak kupować meble? Porady i wskazówki, na które warto zwrócić uwagę

Urządzanie wnętrz mieszkania, czy domu to chyba najprzyjemniejsza czynność związana z reorganizacją, czy remontem. Zdarza się, że jest to etap, którym zajmują się profesjonalni architekci wnętrz, jednak nie zawsze domownicy chcą, aby w tym aspekcie ktoś ,,obcy’’ maczał palce. Uważa się to za nic trudnego i prostego w realizacji.

Niestety, okazuje się, że to właśnie w tej dziedzinie popełnia się setki błędów, które odbijają się na późniejszym pogorszeniu wrażeń estetycznych, a przede wszystkim na budżecie. Obecnie rynek meblowy oferuje bardzo dużo stylów, rozwiązań i udogodnień, które wpiszą się w każde wnętrze. Rzecz w tym, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Oto istotne porady i wskazówki, dzięki którym można uniknąć błędów aranżacyjnych:

  • Najgorsze jest oszczędzanie na meblach. Są to elementy, które mają służyć wnętrzu na rzeczywiście długie lata. Dobrze byłoby więc pierw zaoszczędzić, a później zainwestować w tę kwestię nieco większe pieniądze.Powodów jest wiele: dłuższa żywotność, lepsza jakość, korzystniejszy widok na długie lata. Droższe meble są także wygodniejsze, a ich używanie staje się bardziej praktyczne i funkcjonalne;
  • Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę dokonując takiego wyboru jest dokładne wymierzenie danej przestrzeni. Nie ma nic gorszego niż za duże lub za małe meble.Pierwsze zwyczajnie się nie zmieszczą lub przyćmią rzeczywiste wymiary pomieszczenia, a drugie z kolei zgubią się na metrach kwadratowych;
  • Warto zwrócić uwagę na możliwe obciążenie danego mebla. Jest to kwestia, której raczej nie poświęca się uwagi, co jest sporym błędem. Blaty, szafy, komody – zbyt bardzo obciążane nie będą niestety służyć latami.Mogą okazać się także niebezpieczne.

.

ziołownik Centrum Witek