Loading...

Jak działa naziemna telewizja cyfrowa

Naziemna telewizja cyfrowa jest efektem rewolucji, która miała miejsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tym czasie telewizja przeszła całkowitą przemianę. Obecnie już w całej Polsce odbieramy sygnał cyfrowy, który zastąpił jeszcze do niedawna funkcjonujący sygnał analogowy. Ale jak właściwie działa telewizja cyfrowa? Czym różni się od analogowej i dlaczego uznawana jest za rewolucyjną? Naziemna telewizja cyfrowa nadaje w zupełnie nowym standardzie kodowania DVB-T. Obraz i dźwięk przesyłane są na falach radiowych w postaci cyfrowego strumienia audio-video.

Ten sposób nadawania ma wiele zalet i niesie za sobą wiele korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim sygnał cyfrowy jest dużo bardziej odporny na zakłócenia, niż sygnał analogowy. Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej konieczny jest sprzęt, który poradzi sobie ze zdekodowaniem cyfrowego sygnału. W nowych telewizorach odpowiedni dekoder jest wbudowany. Do starszych telewizorów konieczne jest dokupienia tunera, który będzie w stanie zdekodować sygnał cyfrowy.

www.gbauto.com.pl

Naziemna telewizja cyfrowa to rewolucyjna przemiana telewizji, która obecnie działa sprawniej, lepiej i z większymi korzyściami do użytkowników.

auto elektryk Bydgoszcz