Loading...

Cyfrowa telewizja naziemna na kartę

Multipleks 4 (MUX-4) był przykładem naziemnej telewizji cyfrowej, za którą pobierane były opłaty inne niż opłata radiotelefoniczna. Opłata ta była pobierana za dodatkowy pakiet kanałów płatnych, do których zaliczały się Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Nickelodeon, Comedy Central i Kino Polska.

Sposób dystrybucji tego typu treści medialnych można porównać do telewizji satelitarnych na kartę, które udostępniają pakiet kanałów za wykupienie abonamentu. Płatna naziemna telewizja cyfrowa była dystrybuowana tylko przez jednego operatora jakim jest Cyfrowy Polsat.

Aby możliwe było jej odbierane, konieczne było wyposażenie się w specjalny dekoder od producenta, który umożliwiał odbieranie wybranych kanałów. Po czerwcu 2015 roku częstotliwości, na których działał MUX-4, zgodnie z postanowieniami genewskimi musiały zostać zwolnione, a tym samym kanały płatne przestały obowiązywać.

Zostały one przeniesione do tak zwanej TV Mobilnej. Treści płatnych kanałów nie są obecnie przenoszone drogą radiową na określonej częstotliwości, lecz za pośrednictwem Internetu.

ławki piknikowe do ogródków piwnych www.flopharma.pl